Najväčší úspech mládežníkov Podhradského futbalu oslavuje 13. výročie…

Je to neuveriteľné ale ubehlo už 13 rokov od najväčšieho úspechu mládežníkov Spišského Podhradia ktorý vyhrali v roku 2006 Minichampions Ligu pred Slovenským národným divadlom v Bratislave. Za odmenu cestovali chlapci so Slovenskými reprezentantmi do Walesu kde sa  pred 13 rokmi zrodila výhra Slovenska 1:5. Slovenská repre nastúpi aj tento týždeň proti reprezentácii Walesu a tak sme sa rozhodli pripomenúť si spomienky chlapcov spred 13 rokov.

 

Maroš Dzugas: Tento príbeh začal na okresnom kole v Spišskej Novej Vsi odkiaľ sme postupovali na krajské kolo do Košíc. Tam proti nám hrali aj hráči ako Bobo Rusnák (MFK Košice)  či Jakub Vojtuš (FK Spišská Nová Ves)  no nám sa podarilo postúpiť do Bratislavy medzi 8 najlepších z celého Slovenska. Do Bratislavy sme išli s malou dušičkou no veľkou motiváciou ukázať sa a vydať zo seba všetko no takýto priebeh nečakal asi nikto. Hneď prvý zápas proti FK Dukla Banská Bystrica sme vyhrali 1:0 , druhý so Spartakom Trnava 3:1 a tretí s Dubnicou tuším 5:2. Vo finále sme nastúpili proti rivalovi zo Stropkova s ktorými sme sa často stretávali na rôznych turnajoch a naše vzájomne zápasy mali vždy ten správny náboj. Zápas sa skončil nerozhodne 3:3 a rozhodnúť musel penaltový rozstrel v ktorom sme si udržali pevnejšie nervy my a tak prišla neopísateľná radosť a slzy šťastia. Odovzdávanie cien z rúk Dušana Galisa a Dušana Tittela bola čerešničkou na torte. Na výlet s našou  reprezentáciou do Walesu nezabudne určite nikto z nás aj vďaka výhre 1:5 s krásnymi gólmi.

Tomáš Komara: Ak mi niekto spomenie minichampions ligu tak mi nabehnú hneď zimomriavky a spomienky ktoré mi nikto nemôže zobrať. Boli sme neskutočná partia. V obklopení slovenských veľkoklubov pred Slovenským národným divadlom kde bolo ihrisko postavené len pre túto príležitosť, si celé Slovensko zapamätalo aj malé  mestečko spod Spišského hradu. Keď sme sa vracali domov tak cele mesto nám pripravilo nádherné privítanie a na to sa tiež nedá zabudnúť. Odmenou za majstra Slovenska bol zápas vo Walese. To bol ďalší nádherný zážitok pre celý tým. Milenium stadium nám vyrazilo dych. Následne asi aj našim povzbudzovaním  sme vyrazili dych aj my walesanom, pretože sme vyhrali 5:1. Videli sme začiatok kariéry Garetha Bále a koniec kariéry Craiga Bellamiho a samozrejme našich reprezentantov, ktorý zvládli ukážkovo tento zápas. Vždy keď sa stretneme s chalanmi, tak si veľmi radi zaspomíname na tieto nezabudnuteľné časy.

Dárius Vandraško: Pamätám si na to ako keby to bolo dnes. Je to zážitok, na ktorý nezabudnem do konca života. Boli sme na jednom z najkrajších štadiónov na svete, videli hrať veľké hviezdy vtedajšieho futbalu ako Craig Bellamy, ktorý v tom čase bol hráčom Manchester City a neskôr Liverpoolu. Ale azda najväčší moment bol zrod Garetha Bale, ktorý vtedy ako 17 ročný nastúpil 1x za Wales a vystrúhal ukážkový priamy kop. A naštartoval svoju kariéru. Za nás hrali Mintál, Vittek, Varga, Švento. A výsledok 1:5 bol vyvrcholením tohto zážitku. Atmosféra po ceste naspäť, keď sme leteli s reprezentantmi v jednom lietadle bola neopisateľná. Je to zažitok, na ktorý nezabudnem do konca života.

Matúš Kacvinský: Nemôžem uveriť ako rýchlo ten čas letí a že od nášho úspechu v minichampions league ubehlo už 13 rokov. Aj po tých rokoch mam stále na tento turnaj a cestu do Walesu na reprezentačný zápas kvalifikácie EURO 2008 veľmi krásne a silne spomienky. Rad spomínam ako sme vo finále zvrátili nepriaznivý stav a následné po penaltách vybuchli radosťou z víťazstva celého turnaja. Nedá mi nespomenúť bláznivú stávku nášho trénera Jozefa Komaru, ktorý sa stavil že ak vyhráme minichampions league tak sa výkupe vo fontáne na Hviezdoslavovom námestí. Všetci vieme ako to dopadlo. Vo Walese sme zažili nezabudnuteľný zápas kde naši deklasovali Wales 5:1, krásne góly Mareka Mintála a neuveriteľnú atmosféru na plného štadióna. Ešte dnes mi v pamäti rezonuje jedna veta ktorú nám povedal vtedajší tréner Slovenska Dušán Galis pri spoločnom fotení s našimi reprezentantmi na predzápasovom tréningu: ,,Pozrite toto sú chlapci zo Spišského Podhradia, ktorí pobili celu Bratislavu”. Som veľmi rád a tiež chcem poďakovať že som mohol byt súčasťou tohto skvelého kolektívu ktorý sme vtedy vytvorili. ĎAKUJEM.

Veríme že naša reprezentácia zvládne štvrtkový  zápas proti nepríjemnému súperovi z Walesu a pripíše si do kvalifikačnej tabuľky dôležité 3 body. Slovensko do toho!!!

 

Zdieľať: