Natiahol úrodné obdobie

Mať v mužstve kanoniera je naozaj veľká vzácnosť a obrovská výhoda. Vedia o tom aj v Spišskom Podhradí, pretože jeho dres oblieka Tomáš Ferenc, ktorý sa s 24 gólmi stal najlepším „polčasovým“ strelcom štvrtoligovej súťaže skupiny Sever. Je samozrejmé, že o hráča s takýmito schopnosťami je záujem aj vo vyšších súťažiach a preto sa tento 23-ročný borec ocitol v hľadáčiku iných klubov. Od tejto skutočnosti sme začali odvíjať náš dialóg.

Tréner MŠK Branislav Minďáš na margo zámerov v jarnej časti ročníka riekol, že ambície tímu budú závisieť od toho, či zostanete v radoch Spišiakov aj na jar. Takže ako to vyzerá s vaším ďalším účinkovaním?

„Trénujem v Spišskom Podhradí a rozhodol som sa zostať po dohode s vedením klubu a trénerom v MŠK do konca ročníka. Predsa len máme to výborne rozohrané a rád by som mužstvu ešte pomohol aj svojimi gólmi. Nechcem chlapcov nechať – ako sa hovorí – v štichu. Predpokladám, že tak učinia aj moji spoluhráči, ktorí dostali tiež ponuky odinakiaľ.“

Odkiaľ ste dostali ponuky?

„Z Maďarska to bol treťoligový záujemca, ďalší treťoligisti boli zo Slovenska a k tomu sa pridali aj dva druholigové celky. Nešlo však o východniarov.“

Mali ste vydarenú jeseň, je to váš osobák v počte nastrieľaných gólov?

„Doteraz som toľko zásahov nezaznamenal, ale už v minulej sezóne mi to išlo, dal som takmer tridsať gólov za celý ročník a v jeseni som nadviazal na toto úrodné obdobie.“
Takže určite túžite prekonať tridsaťgólovú hranicu…

„Chcem dať čo najviac gólov.“

Zaknihovali ste niekoľko hetrikov aj zápasov so štyrmi zásahmi, na ktorý gól budete dlho a rád spomínať?

„Proti Záhradnému – bola to ďalekonosná trela.“

Ktorou nohou ste najčastejšie prekonali brankárov?

„Oboma nohami som strieľal góly a raz sa mi podarilo skórovať hlavičkou. Zahrával som aj pokutové kopy, jednu jedenástku som nepremenil.“

Kto vám najčastejšie prihrával na zakončenie?

“Adam Cehuľa a Tomáš Komara.“

Aj vychýrený kanonier nezužitkuje všetky možnosti, iste s tým súhlasíte?

“Pravdaže, niekedy som mohol dať aj päť gólov v zápase, no dal som iba tri.“

Bolo len pár tímov, proti ktorým ste sa v koncovke nepresadili. Určite i obrancovia si už na vás dávali postupne čoraz väčší pozor, ale vy ste sa napriek tomu dokázali zväčša uplatniť. Považujete toto obdobie za najvydarenejšie v kariére?

„Určite.“

Zdieľať: