O titul vo IV. lige – sever

Ambiciózny FK Poprad sa už dlhodobejšie snaží dostať svoju rezervu do III. ligy a aktuálne sa bije o triumf vo IV. lige – sever so Spišským Podhradím. Ich vzájomná konfrontácia bola teda šlágrom nedeľného kola na dôležitosti tohto stretnutia pridávalo aj to, že ho presunuli do NTC Poprad, kam si našlo cestu 370 fanúšikov. Hostia mali v tabuľke dvojbodový náskok, takže Popradčania v zostave s niekoľkými stabilnými členmi A-tímu potrebovali zvíťaziť, aby sa vyšvihli na pozíciu lídra. Práve druholigisti boli strojcami otváracieho gólu, keď Streňo potiahol po pravom krídle, vyslal prízemnú prihrávku do ohňa, ktorá so šťastím prešla až na Holiša, a ten bez problémov zasunul loptu do odkrytej brány. Domáci mali v kvalitnom prvom dejstve viac z hry a v ofenzíve boli nebezpečnejší. Po zmene strán sa to postupne viac vyrovnávalo, ale Popradčania mohli zvýšiť náskok. Do pokutového územia totiž prenikol Jozef Tropp a keď sa do jeho prihrávky zložil Mirossay a zblokoval ju na zemi rukou, rozhodca Mano nariadil jedenástku. Exekúcie sa zhostil Tomáš Gajan, ale jeho prízemný pokus k pravej žrdi kapitán Spišského Podhradia Franko vytesnil na roh. O body sa tak bojovalo až do konca, ale keď sa v 89. minúte ocitol hosťujúci Vandraško sám pred ukrajinským gólmanom Pohoriljakom a ľavačkou netrafil bránu, FK Poprad B vyhral 1:0 a preskočil svojho rivala na prvom mieste tabuľky.

V Podhradí nevešajú hlavu

„Gratulujem domácemu tímu, že sa mu podarilo zvíťaziť najtesnejším rozdielom. Prišli sme s defenzívnejšou taktikou a čakali na svoju príležitosť z brejkov. Nás môže mrzieť najmä to, že sme zo stopercentných šancí nedokázali streliť gól. Keď mužstvo neskóruje, nemôže uspieť a určite nie s takým súperom ako je Poprad. My máme podstatne užší káder, fungujeme na jedenástich futbalistoch a niekoľko kvalitných hráčov máme navyše zranených. Chlapci si to odmakali a ukázali, že to robíme dobre a poctivo. Veď domácich posilnili členovia A-tímu, ale nebolo to až také videľné. Súťaž je ešte dlhá a všetko je otvorené. Budeme bojovať naďalej, aby sme sa ju pokúsili vyhrať, no pokiaľ sa nám to nepodarí, zablahoželáme Popradu a pokiaľ by sa naskytla možnosť postúpiť z druhého miesta, určite by sme ju privítali,“ hodnotil tréner MŠK Spišské Podhradie Branislav Minďáš a vyjadril sa aj jeho šťastnejší náprotivok z FK Poprad B Stanislav Koch: „Začali sme dobre, ale po 20 minútach nastalo uspokojenie a súper sa prebral. Mali sme aj niekoľko hráčov A-tímu, ale nebolo to až tak vidieť. Pre nás to bol trochu zásah do koncepcie hry, lebo sme sa im museli prispôsobiť. Výkon nebol podľa mojich predstáv, ale som spokojný aspoň s výsledkom. Pri skóre 1:0 vždy hrozí riziko. Prejde jedna lopta, súper to zvládne a vyrovná. Preto mohla byť zlomovým momentom penalta, pretože ak by Tomáš Gajan dal gól, mohlo byť po zápase. Takto sme sa trápili až do konca. Bude náročné udržať si prvé miesto, ale pokiaľ budeme vyhrávať, nikto nás predbehnúť nemôže.“

 

Michal KLEIN
(http://www.podtatranske-noviny.sk/2019/04/goly-a-cka-i-b-ecka-vymyslel-navratilec-po-treste-erik-streno/)

Zdieľať: