Po jeseni líder z pod Spišského hradu

Po jeseni môžu byť najspokojnejší pod Spišským hradom, pretože na pozícii lídra majú 45 bodov za 15 víťazstiev a prehrali len v Gerlachove (okres Bardejov, pozn.) a v Ľuboticiach. „Mužstvo malo veľkú kvalitu už v minulej sezóne. V lete síce prišlo k niekoľkým zmenám, ale tie neboli cítiť. Vychovali sme si vlastných hráčov a na naše pomery sa nám podarilo vyskladať hviezdny a zároveň skromný kolektív, na ktorý je radosť sa pozerať. Každý odohral množstvo duelov vo vyšších súťažiach alebo prvej či druhej dorasteneckej lige, čo dokumentuje technickou i kombinačnou vyspelosťou. Vyrástla nám silná generácia. Tomáš Komara sa stal lídrom zálohy, ktorej dával myšlienku. Tomáš Ferenc je s 24 gólmi najlepším strelcom súťaže. Pochvaľujem si aj hru pracanta Mirossaya či kreatívneho mladého stredopoliara Cehuľu. Našou najsilnejšou stránkou je ofenzívna činnosť a máme asi aj najlepšiu záložnú formáciu súťaže,“ povedal tajomník MŠK a vedúci mužstva Vladimír Šolc a pokračoval: „Jeseň nás síce potešila suverénnou dominanciou, ale neobišli nás ani dve zaváhania. Mrzí nás najmä prehra v Gerlachove, kde sme zápas nezvládli v hlavách, ale sa udialo niekoľko nešportových vecí.“ Podhradie v Slovnaft Cup-e vyradilo rivala z Levoče, naložilo Olcnave a vypadlo s Popradom.

Pozícia jesenného lídra automaticky velí uvažovať aj o postupe, no Vladimír Šolc na to netlačí: „Na regionálnej scéne sme urobili výrazný pokrok a rešpektujú nás na celom východnom Slovensku. Sme však neustále skromní a už pred sezónou sme sa vyhýbali rečiam o postupe. Boj o postup sa zúžil na dva celky. My to máme vynikajúco rozohrané a na jar urobíme všetko preto, aby sme aj v tabuľke boli čo najvyššie. Aj konečné druhé či tretie miesto budeme považovať za úspech.“

Zdieľať: