Podhradčania na úvod prípravy víťazne…

MŠK SPIŠSKÉ PODHRADIE-LKS WATRA BIAŁKA TATRZAŃSKA  2:1 (0:0) góly: Vandraško, Stropkay

V prvom zápase letnej prípravy sa predstavili Podhradčania proti poľskému štvrtoligistovi LKS WATRA BIAŁKA TATRZAŃSKA na domácej pôde.

 
Nedeľné dopoludnie prilákalo na štadión MŠK po dlhej odmlke množstvo divákov ktorý si určite prišli na svoje. Od prvej minúty totiž hral domáci celok atraktívny futbal s množstvom šancí ktorý sa musel páčiť. V prvej veľkej šanci sa ocitol po výbornej  prihrávke Ferenc no zoči voči golmanovi hostí neuspel. Po ďalšej peknej akcii zakončoval Vandraško no brankár hosti sa znovu vytiahol  bravúrnym zákrokom. Za zmienku stojí aj strela Tomáša Komaru ktorý pálil spoza hráča k ľavej žrdi no tiež narazil na spoľahlivého brankára. Do konca prvého polčasu sa chlapci ocitli v ďalších šanciach no streliť gól sa im nepodarilo. Hostia hrozili príležitostnými protiútokmi no vážnejšie branú domácich neohrozili. 
Do druhého polčasu nastúpili chlapci s cieľom streliť gól a to sa ako prvému podarilo Dáriusovi Vandraškovi ktorý s ľavačkou krásnou strelou od brvna upravil na 1:0 pre domácich. Domáci sa potom predbiehali v zahadzovaní šancí no na tretí pokus sa podarilo skórovať aj Matúšovi Stropkayovi ktorý zvyšoval na 2:0. Na záver zápasu sa domáci stratou koncentrácie nechali zatlačiť a hostia zahrávali aj pokutový kop ktorý vynikajúcim zákrokom vychytal brankár domácich Kristián Dzurilla. O pár minút neskôr bol však brankár domácich bezmocný keď si hostia pekne prihrali a do prázdnej bránky znížili stav stretnutia. Do konca zápasu sa už skóre nemenilo a domáci  tak do letnej prípravy vstúpili víťazne.
 
Po zápase sme vyspovedali strelca prvého gólu  Dáriusa Vandraška.

Bol to prvý zápas po korona pauze na ktorý sme sa všetci tešili, predsa od posledného zápasu ubehli takmer 4 mesiace. Súpera sme nepoznali a nevedeli sme čo môžeme od neho čakať. Od začiatku sme však boli lepší a už v 20 minúte sme mohli vyhrávať 3:0 no nepremenili sme šance, keďže hostí držal nad vodou ich brankár. V druhom polčase sme prestriedali a dvoma rýchlymi gólmi rozhodli, škoda inkasovaného gólu v 89 minúte. Myslím si, že mužstvo ma veľký potenciál a v 3. lige bude mať čo povedať. Času je málo, takže musíme sa zodpovedne pripraviť.

Zdieľať:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *