PODHRADČANIA NATIAHLI SÉRIU BEZ PREHRY, VÍŤAZSTVO VENOVALI PREZIDENTOVI KLUBU K NARODENINÁM

Zápas 10. kola začali hostia zo Záhradného aktívnejšie a už v 9. minúte išli do vedenia zásluhou skúseného Mareka Jaworeka ktorý premenil nariadený pokutový kop. Po inkasovanom góle domáci prebrali aktivitu a začali sa dostávať do sľubných šanci. V 15. minúte Cehuľov krásny priamy kop skončil tesne nad bránou hostí. V 30. minúte pálil z otočky Hritz no brankár Urban reflexívne vyrazil. V 37. minúte zobral loptu Cehuľa prešiel pomedzi  troch hráčov a z 19 metrov prízemnou strelou nedal brankárovi hosti šancu. Hostia vyrážali do nepríjemných protiútokov s rýchlymi krídelníkmi a domáci sa museli mať na pozore. V 44. minúte našiel v šestnástke Cehuľa krásnou prihrávkou Mirossaya ktorému stačil jeden dotyk aby loptu poslal na Hritza ktorý už mal pred sebou prázdnu bránu a tak sa domáci ujali vedenia. V druhom polčase sa hostia zo Záhradného pokúšali o vyrovnanie a hra sa prelínala z jednej strany na druhu. V 54. minúte mali domáci sľubný priamy kop no Komara prestrelil bránu hostí. O minútu neskôr spôsobil domácim problémy zase dlhý nakop Jaworeka no brankár Dzurilla to ustál. V 76. minúte sa po peknom prieniku Ďuráka dostal do šance Hritz ktorého strelu brankár Urban vyrazil pred seba no následne chytil aj dorážku Cehuľu. V 89. minúte sa po krásnom centri Galloviča ocitol zoči voči brankárovi hostí Dunajčan no v stopercentnej šanci nedal. V 90. minúte sa už na zahadzovanie šancí nemohol pozerať Cehuľa ktorý zobral loptu, obišiel troch hráčov a krížnou strelou zvyšil na 3:1. Víťazstvo venovali domáci hráči prezidentovi klubu Jozefovi Komarovi ktorý oslavoval svoje 55 narodeniny.

Prinášame Vám aj vyjadrenia domácich hráčov po zápase.

Matuš Kacvinský (kapitán, stopér MŠK) 

Súper  mal skúsených stredných záložníkov ako Jaworek a Mihok a vedeli sme  že jednoduchý zápas to nebude a že ich kvalita je vyššia ako tabuľkové postavenie. Súper vsadil na rýchle krídla ktoré nám robili hlavne v prvom polčase veľké problémy . V druhom polčase sme  nevyužili viacero šanci a súpera sme až na jedno zaváhanie do ničoho vážnejšieho nepustili.

Šimon Dunajčan (pravý obranca MŠK) 

Vedeli sme že nás nečaká ľahký zápas každé mužstvo sa chce vytiahnuť proti nám. Začiatok zápasu nám vôbec nevychádzal a ešte k tomu sa kopala penalta proti nám. Myslím si že práve ta penalta nás naštartovala a začali sme hrať našu hru aj keď super stále hrozil hlavne po krajoch zálohy tam boli silný. Nakoniec sme to zvládli a pripísali sme si výhru čo je dôležité aj keď ma mrzí moja zahodená šanca na konci zápasu.

 

Zdieľať: