PODHRADČANIA SA ROZLÚČILI S JESENNOU ČASŤOU VÍŤAZNE…

V 17. kole IV. ligy sever privítali futbalisti Spišského Podhradia hostí z Demjaty za ktorých nastupuje od leta aj bývalý reprezentant Stanislav Šesták. 

MŠK Spišské Podrhadie  – FK Demjata    4:1   (2:0)  góly:Hritz 2X, Mirossay, Komara, Chromek

Po zápase sme vyspovedali kapitána domácich Ľubomíra Franka a útočníka Richarda Hritza aby nám niečo povedali k zápasu a tiež k jesennej časti ktorá bola pre Podhradčanov veľmi úspešná.

Ľubomír Franko k zápasu s FK Demjata…

K víťazstvu v poslednom zápase proti húževnatému súperovi z Demjaty viedla cesta cez rýchly otvárací gól, čo sa nám aj podarilo. Následné sme pridali druhy a do polčasu ich mohlo byt aj viac, keby sme využili ďalšie minimálne dve 100% šance. V druhom polčase po vylúčení hosťujúceho hráča a po strelení tretieho gólu sme sa trosku uspokojili a super okamžite využil naše zaváhanie a znížil na 3:1. Záverečnú bodku za zápasom a zároveň za jesennou časťou dal Tomi Komara exportnou bombou ľavou nohou z hranice pokutového územia, keďže pravú mal zranenú.

Ľubomír Franko k vydarenej jeseni…

K jesennej časti: Do novej sezóny sme nevstupovali s prehnanými očakávaniami ani cieľmi, nakoľko počas leta došlo k značnej obmene kádra a viacero kvalitných chalanov sa rozhodlo pokračovať vo svojej futbalovej kariére v iných kluboch. Ale vyzerá to tak, že nás to ešte viac scelilo a išli sme od zápasu k zápasu, nepozerali sme sa do ďalekej budúcnosti a nakoniec to vypálilo tak, že po 17 zápasoch mame náskok na druhé Župčany 9 bodov a zaslúžené zimujeme na prvom mieste. Samozrejme, že sme sa nevyhli ani zaváhaniam, keď sme doma 2x možno zbytočne remizovali, ale bolo to, musíme uznať, s kvalitnými súpermi, čí už to boli momentálne druhé Župčany a tretí Gerlachov. Z vonkajších zápasov sme priniesli veľmi ťažké body z Kračúnoviec, Demjaty čí Ľubotíc a utŕžili sme taktiež dve prehry v nie veľmi futbalovom prostredí Raslavíc a potom v predohrávke v Spišskej Belej na umelej tráve. Nedá mi taktiež opomenúť naše účinkovanie v Slovenskom pohári, kde sme sa prebojovali až do štvrtého kola a na domácej pôde sme dokázali poraziť aj minuloročného fortunaligistu z Podbrezovej. Nakoniec nás z pohára vylial nás tradičný super zo susedného Popradu, rovnako ako minulý rok. Týmto by som sa chcel poďakovať naším fanúšikom, ktorý nás v hojnom pocte chodili povzbudzovať nie len na domáce, zápasy, ale aj vonku. Rovnako vedeniu nášho klubu a mesta, že nám, vytvorili výborné podmienky na to aby sme mohli byt opäť po roku jesenným lídrom 4.ligy skupiny sever zhodnotil s úsmevom kapitán domácich Ľubomír Franko.

Richard Hritz k zápasu s FK Demjata…

S jesennou časťou sme sa chceli rozlúčiť víťazne a k tomu sme sa tak aj postavili. Prvý polčas stretnutia sme boli lepším tímom, vypracovali sme si dostatok príležitostí, no podarilo sa nám skórovať iba 2x. Druhý polčas sa preukázala naša slabšia tréningová dochádzka a náročná jeseň, no zápas sme zvládli a vyhrali sme rozdielom triedy.

Richard Hritz k jesennej časti…

Napriek odchodom skúsených hráčov sme ako tím ukázali charakter a kvalitu. Chlapcom ďakujem za kvalitné výkony v jesennej časti, no pred sebou máme novú výzvu.

 

Zdieľať: